Skip Navigation Links

بدن همه موجودات زنده به ويژه انسان از عناصر حياتي و كاني تشكيل شده است و اين مواد معدني شامل كلسيم، پتاسيم، منيزيم، سديم، منگنز، روي، آهن و... مي باشد كه هر يك از آنها نقشي در فعاليت سلولهاي بدن دارند و در صورت كمبود شديد هر يك از اين مواد در بدن مكانيسم و ارگانيسم بدن مختل مي شود كه ما آن را به صورت عارضه احساس مي كنيم، مثلاً كمبود كلسيم موجب تسريع پوكي استخوان كه طبيعتاً عارضه آن استخوان درد مي باشد، يا كمبود منيزيم كه بر سيستم عصب پوست تأثير مي گذارد و موجب پير شدن پوست مي شود. نكته اصلي آن است كه بدانيم اين املاح چگونه وارد بدن و جذب مي گردند.

     غذايي را كه ما در طول شبانه روز استفاده مي كنيم شامل قسمتي از اين مواد مي باشد كه از طريق سيستم گوارشي وارد بدن مي گردد ، متأسفانه امروزه با روش هاي جديد فرآوري محصولات غذايي جهت خوش آمدن ذائقه انسان ها با استفاده از روش هاي پخت غلط قسمت اعظمي از مواد معدني خود را از دست داده به صورت تركيبات غير قابل استفاده براي بدن درمي آيند. در حاليكه طبق تحقيقات انجام شده در دنيا:

منيزيم: براي گردش بهتر جريان خون و كاهش استرس و روند پيري پوست. 

كلسيم: براي افزايش ميزان گردش خون و تقويت استخوان ها و حفظ تازگي پوست.

پتاسيم: انرژي زا و تعديل كننده رطوبت پوست و تقويت كننده عضلات.

بروميد: كاهش گرفتگي ماهيچه ها.

سديم: براي تقويت سيستم دفاعي بدن مفيد مي باشند.

بنابراين مي بايست ما سعي كنيم به هر طريق ممكن در حد مورد نياز بدن ، اين عناصر جذب بدن گردد.   

 

    يكي ديگر از راه هاي موثر جهت جذب مواد معدني، جذب آن از طريق پوست بدن مي باشد كه به علت تماس پوست بدن با محلول اين عناصر در آب بدون آنكه كوچكترين اثر سوئي روي بدن داشته باشد، جذب مي شود.

    به همين دليل از ساليان دور براي رفع ناراحتي هاي عضلاني، كمر درد، رماتيسم و برخي ناراحتي هاي پوستي از چشمه هاي آب گرم استفاده مي كردند و امروز نيز براي درمان با آب گرم هاي طبيعي و آب درماني (هيدروتراپي) روي مي آورند كه مستلزم صرف هزينه و وقت فراوان مي باشد، چه بسا دسترسي به آن براي اكثريت بيماران ميسر نمي باشد. 

    گروه تحقيقـاتي سـالـمارين موفق شده است با استفاده از املاح دريائي كه غني از مواد معدني مشابه آن چه در آب گرم هاي ايران، ساير چشمه هاي آب گرم دنيا، همچنین بحرالميت اردن وجود دارد و كاملاً طبيعي مي باشد، محصولات كمك درماني که مكمل شادابي پوست است را  به صورت ژل، كريستال، صابون و... ارائه نمايد و آنها را هميشه و در همه جا در دسترس مصرف كنندگان و بيماران عضلاني و پوست قرار دهد.

 بايد توجه داشت كه اين ابتكار قبلاً در كشورهاي اردن، آمريكا، ايتاليا و فرانسه صورت گرفته و مردم آن مناطق براي تأمين مواد معدني مورد نياز بدنشان از اين عصاره تحت عناوين خاصي مانند املاح درياها : Sea Salts ، نمك درياي مرده : Dead Sea Salt ، نمك حمام: Bath Salt ، گِل دريا: Sea Mud، نمك مقدس: Holy Salt و... استفاده مي كنند. اين عصاره ممكن است به صورت ژل، كريستال، صابون، كرم، شامپو و ماسك و... در اختيار قرار گيرد كه تمامي آنها فاقد هرگونه عوارض زيان آور براي پوست بدن مي باشد و در تأمين عناصر حياتي سلول هـا كـه عامـل اصلي گرفتگي ماهيچه ها و پيري پوست و ناراحتي هاي ناشي از آن مي باشد جلوگيري مي كند.

 

1) سالمارين جهت رفع خستگي و كوفتگي جسماني و ايجاد آرامش و شادابي پوست مورد استفاده قرار مي گيرد.

2) سالمارين در حال حاضر به چند صورت كريستال، ژل و صابون در اختيار مصرف كنندگان قرار دارد.

الف: براي استفاده از كريستال سالمارين ، معادل 250 گرم از آن در يك وان آب گرم حل نموده و به مدت 15 تا 25 دقيقه در آن مي نشينيد و مواضع درد ، مانند ماهيچه هاي دست و پا ،‌ روي شكم ،‌ كمر و ... را به آرامي ماساژ مي دهيد. (در ظرف هاي كوچكتر از مقدار كمتر مي توانيد استفاده كنيد، اضافه مصرف كردن آن مشكلي ايجاد نمي كند.)

ب: براي استفاده از ژل سالمارين ،‌ مقدار كافي از آن را روي مواضع درد ماليده و به نرمي مـاساژ مي دهيد،‌ هر مقدار كه ماساژ بيشتر انجام گيرد،‌ تأثير آن بيشتر خواهد بود.

    يك هفته بعد از استفاده از كريستال سالمارين (حداقل سه بار در يك هفته) و ژل سالمارين (حداقل روزي يك بار) مي بايست تأثير آن را در بهبود وضع خود كاملاً احساس كنيد.

 - رنگ و بوي سالمارين جهت سليقه هاي مختلف تهيه شده است و نقشي در تركيبات اصلي آن ندارد.

 - تركيبات آن شامل كلريد هاي منيزيم،‌ كلسيم،‌ پتاسيم، سديم، بروميد و آلومينيوم و سولفات و ساير املاح معدني مي باشد.

 - فقط براي استعمال خارجي

 - در جاي خشك و خنك نگهداري شود.

به زودي كرم ، ماسك و ... سالمارين را در بازار خواهيد يافت.

سالمارين در ايجاد شادابي پوست كم نظير است.

Muscle Cramp, Rheumatic and joint PAINS

Keep in a cool and dry place