Skip Navigation Links

 

از دیر باز نقش نمک در زندگی و سلامتی آشکار شده و پزشکان از آن به عنوان یک پایه اصلی دارویی و برای بر طرف کردن درد استفاده می کرده اند. جالب است بدانید که حتی نمک را می توان جایگزین داروهای شیمیایی برای دردهای مفصلی، مشکلات پوستی و حتی بیماریهای اعصاب کرد.

نـمـک ها در انـواع گـوناگـون در طـبـیـعـت یافت می شوند که دارای خواص مشترک و خواص ویژه می باشند. نمک دیگری به نام نمک مرده دریا وجود دارد که خواص ویژه ای دارا می باشد. کلئوپاترا، زیباترین زن جهان مـخـارج زیـادی را مـتـحـمـل شـد تـا بـتـواند به خواص این نمک در اعماق دریا دست پیدا کند تا آنجا که کارگاه های دارویی و آرایشی در کنار دریا ساخت.

استفاده از این نمک برای درمان در یک کلینیک مجهز و تخصصی پوست در آمریکا مورد آزمایش قرار گرفت و بعد از آن راه های استفاده از این روش در خانه به نام حمام نمک ارائه شد.

 

      -   خواص مشترک نمک دریاهای مرده

 *     کلرید سدیم موجود در نمک

 *     رنگ سفید

-   خواص ویژه نمک دریاهای مرده

 *    کلیه املاح موجود در دریا از قبیل: پتاسیم، کلسیم، منیزیم، سدیم، برم.

 *    تامین املاح مورد نیاز پوست.

 *   درمان بیماریهای پوستی از قبیل: آکنه، سوریاسیس، چروک صورت و پوست، جوش های سرسیاه، شوره سر، ریزش مو و تاسی، اگزما.

 *   درمان بیماریهای مفصلی از قبیل: ورم مفاصل، کمردرد، پا درد، التهاب مفاصل، آرتروز گردن، آرتروز پا، سیاتیک، کشیدگی زردپی.

 *   بیماریهای اعصاب از قبیل: میگرن، استرس، بی خوابی، خستگی، کوفتگی.

 *    بیماریهای قلبی و عروقی، مشکلات تنظیم حرکت روده و گرفتگی سینه.

 

یکی دیگر از جالب ترین خواص این نمک تاثیر معجزه آسای آن روی بیماریهای پوستی است. منیزیم یکی از عوامل کلیدی چروک و پیری پوست می باشد که امروزه به دلیل طبخ نادرست غذا در منزل این عنصر در بدن کم یافت می شود. برای جبران آن می توان از نمک مرده دریا و یا محصولاتی که از این ترکیبات استفاده کرده اند استفاده کرد.